Jak se nejlépe připravit na zkoušku PMP?

pexels pixabay PMP

O PMP certifikaci

Certifikace PMP (Project Management Professional), kterou realizuje PMI (Project Management Institute) je pravděpodobně celosvětově nejtěžší. Potencionální zájemci se častokrát připravují i 12 měsíců na zkoušku a v průměru absolvují závěrečný test PMP na druhý až třetí pokus.

Potencionální kandidáti na certifikát PMP musí intenzivně studovat a vzdělávat se věnovat samostudiu týdny času.


Zde je několik tipů, jak se připravit na zkoušku PMP.

Existuje několik zdrojů, ze kterých se můžete připravit na certifikaci PMP (Project Management Professional)

Oficiální průvodce PMI: The Project Management Institute (PMI) je organizace, která nabízí certifikaci PMP. Vydávají oficiální příručku PMBOK (Project Management Body of Knowledge), která pokrývá všechny oblasti znalostí potřebné pro zkoušku PMP.

Přípravné knihy na zkoušku PMP: K dispozici je mnoho knih, které se zaměřují na přípravu na zkoušku PMP. Mezi oblíbené možnosti patří příprava na zkoušku PMP od Rity Mulcahy a zkouška Andyho Crowea na zkoušku PMP: Jak přejít na první pokus.

Online kurzy: K dispozici je mnoho online kurzů, které poskytují komplexní přípravu na zkoušku PMP. Tyto kurzy obvykle zahrnují videopřednášky, praktické zkoušky a další studijní materiály. Populární možnosti zahrnují Udemy, Coursera a LinkedIn Learning.

Přípravné kurzy na zkoušku PMP: Mnoho poskytovatelů školení nabízí přípravné kurzy na zkoušky PMP ve třídě. Tyto kurzy jsou obvykle dražší než online kurzy, ale poskytují hlubší znalosti. Kromě toho, při podání žádosti o certifikační zkoušku je třeba dokladovat přípravu PDU – počet hodin strávených přípravou.

Studijní skupiny: Zapojení se do studijní skupiny může být skvělým způsobem, jak se učit od jiných aspirantů na PMP a spolupracovat s nimi. Studijní skupiny můžete najít online nebo prostřednictvím místních kapitol PMI. Známá studijní skupina je na Linkedin.

Cvičné testy: Absolvování praktických testů je skvělý způsob, jak otestovat své znalosti a identifikovat oblasti, které vyžadují další studium. PMI nabízí bezplatnou praktickou zkoušku pro uchazeče o PMP ak dispozici je i mnoho poskytovatelů zkoušek z komerční praxe.

Pamatujte, že ačkoli tyto zdroje mohou být užitečné, úspěšné absolvování zkoušky PMP vyžaduje odhodlání a tvrdou práci. Ke studiu a cvičení si určitě vyhraďte dostatek času a v případě potřeby se nebojte vyhledat pomoc.


Co ještě musíte vědět o certifikaci PMP?

Abyste mohli realizovat zkoušku PMP musíte splnit poměrně náročné požadavky a zaplatit za zkoušku. V závislosti na vzdělání musí zájemci o PMP certifikaci deklarovat až 8.000 hodin strávených prací na projektech. Nemusí se jednat jen o práci projektového manažera, ale může to být také projektový asistent, team manažer ale i uživatel dodávek projektu. Ověřte si proto, zda můžete ralizovat zkoušku před tím, než se začnete připravovat na cerifikaci PMP.


Hodně štěstí!

Loading